Ti ne féljetek! - videó

2012. április 13., címkék: húsvét 2012, drogmisszió, ne féljetek, kimm

A Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió (KIMM) Drogterápiás Otthonának gyógyult fiataljait kérdeztük arról, mit jelent számukra a feltámadás. Nézze meg videónkat!

Nagypéntek és húsvét következménye

2012. április 11., címkék: bölcskei gusztáv, igehirdetés, húsvét 2012, szabó istván

Nagypénteken a budahegyvidéki gyülekezetben Szabó István dunamelléki püpsök hirdette az Igét, amit a Kossuth Rádióban is élőben lehetett követni. Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, a zsinat lelkészi elnökének húsvéti üzenete Debrecenből pedig bejárta az írott és digitális médiát egyaránt. Ezekből idézünk most.

Erőt ad minden helyzetben!

2012. április 07., címkék: húsvét 2012, ne féljetek, tábori lelkészség

„...ne féljetek!" (Mt 28, 5-6) Mit jelent a húsvéti történet e fontos mondata egy Koszovót és Afganisztánt megjárt katona számára? Erről beszélt Sajtos Szilárd százados, református tábori lelkész a tirek.hu-nak.

Nagypénteki imádság

2012. április 06., címkék: imádság, húsvét 2012

Istenünk, amikor ezen a napon leborulunk Fenséged előtt, s számba vesszük, hogy mit tettél értünk, nem győz eléggé hálás lenni a szívünk. Alig tudjuk felsorolni áldásaidat, s be kell vallanunk vétkeinket és mulasztásainkat, pedig el szeretnénk hallgatni, hiszen jobb nem beszélni róluk.

Miért húsvétkor van húsvét?

2012. április 05., címkék: reformátusok lapja, húsvét 2012, pap ferenc, feltámadás

Húsvétot március 22. és április 25. között ünnepeljük, azonban a legszélső dátumokra általában csak százévente esik Krisztus feltámadásának örömünnepe, amely keresztyén hitünk nagy titka és földi létünk, életünk, ünnepeink meghatározója.

Húsvét a médiában

2012. április 05., címkék: online közvetítés, ne féljetek, média, istentisztelet, húsvét 2012

Nagycsütörtöktől Húsvéthétfőig több rádióban, televízióban közvetítenek református istentisztelet valamint Bölcskei Gusztáv püspökkel készített húsvéti beszélgetés is hallható lesz.

Ne félj az alkalmatlanságtól!

2012. április 04., címkék: áhitat, áhítat, ne féljetek, húsvét 2012, sz. tóth ildikó

Alkalmasság vagy alkalmatlanság kérdését mindig az előttünk álló feladat veti fel: tenni vagy lenni kell. Valamit véghez kell vinnünk, meg kell oldanunk, vagy éppen valamivé, valakivé kell lennünk, válnunk egy helyzetben, egy közösségben, egy emberi kapcsolatban. Legyen az bármily apró feladat vagy komoly kihívás, mind végső soron Istennek egész életünkre, kicsi és nagy dolgainkra kimondott igénye: elhívás és küldetés.

Ökumenikus húsvéti üzenet

2012. április 04., címkék: ökumené, ökumene, körlevél, húsvét 2012, Ökumené

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanács tagegyházai és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közös ökumenikus húsvéti üzenetet írt.

Engedjétek magatokhoz Isten megszabadító kegyelmét!

2012. április 04., címkék: húsvét, körlevél, húsvét 2012

„Ti ne féljetek! Mert tudom, hogy a megfeszített Jézust keresitek. Nincsen itt, mert feltámadt, amint megmondta. Jöjjetek, nézzétek meg azt a helyet, ahol feküdt. És menjetek el gyorsan, mondjátok meg a tanítványainak, hogy feltámadt a halottak közül…"
(Máté 28,5-7)

„Ti ne féljetek!”

2012. április 04., címkék: somogyiné ficsor krisztina, áhitat, áhítat, ne féljetek, húsvét 2012

Néhány napja beszélgettem egy édesanyával, aki elmesélte, hogy összepakolt a 10 éves fia szobájában. Amikor az ágyát rendezgette, egy dobozt talált, közvetlenül a párna mellett. Miért van ez itt? Vajon mi lehet benne? – gondolta. Miután kinyitotta, látta, hogy két bicska a tartalma. Emlékezett rá, hogy a fia kérte őket, és édesapja vásárolta neki. Feltette a dobozt a polcra, és befejezte a rendrakást. Este a fiú kétségbeesetten jön az édesanyjához. Miért raktad el a dolgaimat? Hova raktad a dobozomat? Amikor beszélgetni kezdtek, kiderült, hogy a doboz, és a tartalma nélkül nem tud elaludni. Majd megmutatta az édesanyjának a fakardokat is, melyek az ágya alatt vannak biztonsági tartalékként...

Ne féljetek a magánytól!

2012. április 04., címkék: pálinkás gyula, áhitat, áhítat, ne féljetek, húsvét 2012

Bizonyára sokaknak ismerős Tóth Árpád, Meddő óra című verse. Korai költészetének meghatározó darabja, melyben a magányt pillanatképben fogalmazza meg a következőképpen: „Magam vagyok. Nagyon. Kicsordul a könnyem. Hagyom. Viaszos vászon az asztalomon, Faricskálok lomhán egy dalon, Vézna, szánalmas figura, én. Én, én. S magam vagyok a föld kerekén." Mintha egy fekete-fehér képet látnánk, mely egy „vézna, szánalmas figura" szomorú tekintetén keresztül hirdeti a magány nyomasztó és lélekromboló valóságát.

„Mert nem a félelem lelkét adta nekünk az Isten..." (2 Tim 1,7)

2012. április 04., címkék: húsvét 2012, ne féljetek, gecse attila, áhítat, áhitat

20 év alatt a haldokló betegek mellett sok mindent láthattam és megtapasztalhattam Isten kegyelméből. Kevesekkel találkoztam – leszámítva a nagyon idősek többségét -, akik félelem nélkül tudtak a földi életük végére tekinteni és nem félni magától a haláltól. Csak a valóban mélyen vallásos betegek és hozzátartozóik tudták elfogadni, hogy az életünk itt ezen a földön egyszer véget ér, de erre nem kell félelemmel tekinteni, mert Krisztus ígérete a miénk.

Ige a konténerben

2012. április 03., címkék: ne féljetek, tábori lelkészség, reformátusok lapja, húsvét 2012, jákob jános

„A halálfélelmet minden katona átéli” – fogalmaz Jákob János protestáns tábori püspök. A március 15-én dandártábornokká kinevezett református lelkipásztorral a tábori lelkészi szolgálatról, a katonák félelmeiről és az örök életbe vetett hitükről beszélgettünk.